+48 32 782 07 02

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami medycyny estetycznej wykonywanymi w Centrum Estetyki Ciała.

Nici PDO

Nici liftingujące PDO to jedna z najnowocześniejszych technik wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę chirurgicznych, rozpuszczalnych nici PDO. Nici te stopniowo rozpuszczając się stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się gładsza, zmarszczki wygładzają się, skóra staje się świetlista. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących PDO wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki a owal twarzy się unosi – następuje lifting twarzy.

Nici PDO to syntetyczne włókna monofilamentowe, które zbudowane są z jednej wiązki, która pozbawiona jest całkowicie zagłębień. Dzięki temu nici te bardzo płynnie przechodzą poprzez tkanki nie uszkadzając ich. Nici PDO rozpuszczają się w czasie od 180 do 210 dni. Nici tego typu stosuje się od lat w chirurgii, chirurgii plastycznej, ginekologii i okulistyce. Jest to całkowicie bezpieczny materiał spełniający wszystkie wymogi medyczne.

Efekty zabiegu nićmi PDO:

 • Lifting twarzy lub ciała
 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie skóry
 • Zmiana objętości

Nici liftingujące PDO można stosować na:

 • Podniesienie brwi
 • Lifting czoła
 • Likwidacja kurzych łapek
 • Lifting doliny łez
 • Lifting nosa
 • Lifting kącików ust, marionetek
 • Likwidacja zmarszczek palacza
 • Lifting policzków + chomiki
 • Korekcja chomików (kąt żuchwy)
 • Lifting podbródka
 • Lifting szyi
 • Lifting dekoltu
 • Lifting obwisłej skóry ramion
 • Likwidacja luźnej skóry na piersiach
 • Lifting brzucha
 • Lifting ud
 • Lifting kolan
 • Lifting całej twarzy

Happy Lift

Odzyskanie młodzieńczego wyglądu twarzy metodą Happy Lift™ Revitalizing.

Dlaczego warto wybrać metodę Happy Lift™ Revitalizing?

Kiedy zaczynamy się starzeć, nasze komórki są słabsze, tracimy podskórny tłuszcz na twarzy, skóra staje się zwiotczała. Problem dotyczy głównie obwisłych policzków, obwisłej skóry wokół oczu, opadających brwi, obwisłej skóry w okolicy żuchwy jak i szyi, co powoduje postarzenie wyglądu twarzy. Młodsi pacjenci cierpią na opadające powieki oraz obwisłą skórę w okolicy żuchwy, często poszukują efektywnych metod odmłodzenia twarzy bez konieczności stosowania inwazyjnej interwencji chirurgicznej.

W jaki sposób działają nici chirurgiczne? 

Nici posiadają mikroskopijne haczyki, które ułożone są w jednym kierunku i “otwierają się” po wprowadzeniu nici, co zapewnia ich stabilne położenie. Po implantacji, nici z haczykami tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry. Nici są ostrożnie wprowadzane pod skórę i podtrzymują zwiotczałe tkanki. 

Efekt stosowania metody Happy Lift™ Revitalizing jest natychmiastowy, ponadto wygląd twarzy po zabiegu poprawia się w okresie do 6 miesięcy, ponieważ kolagen gromadzi się w okolicy wprowadzonych nici dodatkowo podtrzymując tkanki. Zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjny lifting środkowej części twarzy, podniesienie tkanek twarzy oraz czoła, nie wymaga również tak długiego okresu rekonwalescencji. Odmłodzenie twarzy za pomocą tej metody znajduje uznanie u coraz młodszych pacjentów, którzy pragną nieznacznej zmiany jednocześnie opóźniając oznaki starzenia się zwiotczenia skóry. 

NAJCZĘŚCIEJ najlepsze rezultaty osiągane są w połączeniu z zabiegiem wypełniania zmarszczek, transplantacją tkanki tłuszczowej twarzy oraz użyciem lasera frakcyjnego, wyniki mogą być wtedy naprawdę zaskakujące. W przypadku miejsc bardziej odpornych na zabiegi na twarzy i szyi, można zastosować mocniejsze nici chirurgiczne.

Które miejsca twarzy można poddać zabiegowi? 

Zabieg z użyciem nici chirurgicznych można przeprowadzić na brwiach (1), policzkach (2), żuchwie (3) oraz szyi (4). Na rysunku (5) przedstawiona jest technika wprowadzania nici chirurgicznych do policzków. U wielu pacjentów zabieg tej części twarzy nie jest konieczny. Jednak młodsi pacjenci często poddają się zabiegom odmładzania policzków i brwi, ponieważ w tych miejscach oznaki starzenia pojawiają się w pierwszej kolejności. Z upływem lat, na dolnej części twarzy również pojawiają się oznaki starzenia się.

Czy nadaję się do zabiegu odmładzającego? 

Jeśli jesteś w dobrej kondycji fizycznej, emocjonalnej oraz umysłowej, masz realne oczekiwania związane z zabiegiem, nie cierpisz na poważne dolegliwości zdrowotne, posiadasz normalną grubość skóry oraz pragniesz pozbyć się zwiotczałych tkanek na twarzy i szyi, prawdopodobnie jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu. 

Osoby cierpiące na znaczne zwiotczenie skóry twarzy mogą poddać się zabiegowi lifting twarzy, brwi oraz szyi lub kombinacji zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego oraz transplantacji tłuszczu. Własne potrzeby należy konsultować wyłącznie z wykwalifikowanym specjalistą. Jeśli rozważasz zmniejszenie masy ciała, możesz najpierw poczekać aż osiągniesz oczekiwaną wagę. Po zmniejszeniu masy ciała, może pojawić się nadmiar tkanki skórnej, dlatego lepiej osiągnąć pożądaną wagę i dopiero poddać się zabiegowi liftingu twarzy lub usuwania warstwy skóry. Większość zabiegów wprowadzania nici chirurgicznych wykonuje się po podaniu znieczulenia miejscowego oraz dodatkowo podaniu doustnego środka uspokajającego. Coraz częściej lekarzy podają środek uspokajający oraz znieczulenie miejscowe. Podczas liftingu brwi stosuje się dwie nici, do policzków po trzy nici na każdy, dwie nici do każdej żuchwy oraz po dwie nici po każdej stronie szyi.

Czego można spodziewać się w okresie rekonwalescencji? 

Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort mimiczny twarzy w okresie pierwszych dwóch tygodni po zabiegu. Może to utrudniać uśmiechanie się. W pierwszym miesiącu po zabiegu nie można masować twarzy ani za bardzo obciążać mięśni mimicznych twarzy. Skóra jest najbardziej naprężona po upływie 21 dni od zabiegu. 

Pomimo, że zastosowanie nici chirurgicznych nie zalicza się do metod inwazyjnych, po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie oraz zasinienie. Skóra w tym miejscu może być miękka, może wystąpić obrzęk lub zmiana koloru skóry, zsinienie. Aby zminimalizować swędzenie i zapobiec przemieszczaniu się nici, należy pamiętać, aby ograniczyć mimikę twarzy, nie masować ani nie pocierać twarzy, nie spać na twarzy, anie jej w żaden sposób nie przemęczać. Godzinę po zabiegu można wykonywać codzienne czynności (spacer, siedzenie, oglądanie telewizji, korzystać z komputera itd.) jednak nie należy wykonywać ich zbyt intensywnie podczas pierwszych kilku dni. Oznacza to, że w okresie 5 dni po zabiegu nie można podejmować intensywnego wysiłku fizycznego, rozmawiać zbyt długo lub nadwyrężać mięśni mimicznych twarzy, nie należy też jej masować, golić, skrobać, pocierać, stosować środki do głębokiego oczyszczania twarzy czy też spać na twarzy.

Czego mogę spodziewać się po upływie miesiąca od zabiegu? 

Zwykle efekt zabiegu jest natychmiastowy; jednakże w okresie od 3 tygodni do 6 miesięcy wygląd twarzy wciąż poprawia się. Jest to spowodowane syntezą kolagenu, który dodatkowo gromadzi się wokół nici.

Aquafilling

Czym jest Aquafilling® bodyline?

Aquafilling® bodyline jest innowacyjnym preparatem wypełniającym, stosowanym do modelowania i konturowania ciała (powiększanie biustu i pośladków, modelowanie ramion oraz korekty niedoskonałości tkanek miękkich). Aquafilling® jest produktem, który całkowicie zmienił pogląd odnośnie wypełniaczy i jest przełomem w medycynie estetycznej. Jest bezpieczny dla organizmu i zapewnia długotrwały oraz naturalny efekt. Aquafilling® jest nowoczesnym wypełniaczem na bazie żelu hydrofilowego, składajacym się w 98% z soli fizjologicznej i 2 % poliamidu. Aquafilling® w prosty i bezpieczny sposób wstrzykiwany jest w miejsca wymagajace wypełnienia, nadając twarzy i ciału upragniony wygląd. 

Jakie są wskazania do użycia Aguafilling® bodyline?

 • zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi,
 • asymetria piersi,
 • korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach,
 • korekcja kształtu i wielkości pośladków,
 • korekta defektów pośladków, np. deformacji pooperacyjnych,
 • asymetria pośladków, wrodzona dysproporcja,
 • „płaskie pośladki”,
 • korekta wad tkanek miękkich różnej etiologii, np. po zabiegu liposukcji.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling®bodyline?

Efekt utrzymuje się co najmniej 5 lat. Końcowy efekt można zaobserwować już 7 dni po zabiegu (kiedy znikną obrzęki i po absorpcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe).

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około półtorej godziny.

Czy podawane jest znieczulenie?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulana jest skóra w miejscu wkłucia. Dodatkowo dla komfortu Pacjenta do preparatu Aquafilling® bodyline dodawany jest środek znieczulający.

Jak głęboko wstrzykiwany jest preparat Aquafilling® bodyline?

Preparat Aquafilling® bodyline jest wstrzykiwany do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu.

Kiedy po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności?

Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, dlatego Pacjent wraca do domu bezpośrednio po zabiegu. Do codziennych czynności może wrócić już 24 godziny po zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i bezbolesny. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest ryzyko powstania blizn i bliznowców.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem Aquafilling® bodyline są omawiane indywidualnie z Pacjentem. Zabieg może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Aquafilling® bodyline.

Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które: mają kłopoty z krzepliwością krwi, cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki, są w trakcie menstruacji.

Przed zabiegiem lekarz przedstawia przewidywany efekt, który zależy od indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta. W gestii Pacjenta pozostaje wybranie techniki korekcji.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić sie z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni. 

Dodatkowo Pacjentowi zaleca się: noszenie bielizny modelujacej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu. 

Pacjent powinien zgłosic się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zalety Aquafiling® bodyline?

 • Mało inwazyjny zabieg - szybki powrót do codziennych aktywności.
 • Naturalny wygląd - w przeciwieństwie do implantów, preparat jest niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury występowania preparatu.
 • Długotrwały efekt - przynajmniej na 5 lat.
 • Bezpieczny dla organizmu.

Aqualyx

W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. 

Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdów tłuszczu”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego. Od 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – Intralipoterapii i preparatu – Aqualyx.

Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Niestety jeszcze dziś oferowane są zabiegi przy zastosowaniu fosfatydylocholiny (PDC) określane błędnie lipolizą iniekcyjną. Od momentu pojawienia się Aqualyx każdy pacjent zyskał możliwość usunięcia tkanki tłuszczowej w sposób zupełnie nieinwazyjny i zdecydowanie tańszy.

Aqualyx to niechirurgiczna alternatywa liposukcji. 

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:

 • bezbolesny i bardziej skuteczny
 • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)
 • szybszy - mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów

Przeciwwskazaniami do zabiegu AQUALYX są:

 • ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
 • choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.

Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

Możliwe objawy uboczne:

 • zaczerwienienie skóry
 • obrzęk
 • siniaki
 • uczucie dyskomfortu w miejscu podania
 • świąd, pieczenie 

objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni

Pelleve

Zabieg Pellevé™ jest jedną z najnowszych niechirurgicznych technik służących utrzymaniu młodego wyglądu. Nie wykorzystuje ona lasera. Jest to opatentowany system oparty na zastosowaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF). Zaawansowana technologia Cool-Gel korzysta z żelu zamrażającego do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry w czasie, gdy energia RF delikatnie ogrzewa i modyfikuje tkanki miękkie znajdujące się pod skórą. Prowadzi to do kurczenia się i napinania włókien kolagenowych. Zabieg jest krótki i nie wiąże się z utratą krwi.

Zalety zabiegu Pellevé™ w porównaniu z innymi technikami kosmetycznymi i chirurgicznymi :

 • Jest nieinwazyjny. Nie wykonuje się żadnych nacięć i nie niszczy żadnych tkanek.
 • Tak wysoki poziom kontroli uzyskiwanego efektu jest trudny do osiągnięcia za pomocą innych metod.
 • Nie ma krwawienia i siniaczenia, a ryzyko powstania blizn jest minimalne.
 • Może być łączony z innymi metodami odmładzania.

Po zabiegu:

W zasadzie nie przewiduje się żadnego okresu rekonwalescencji, jaki jest potrzebny zwykle po chirurgicznych zabiegach kosmetycznych. Od razu można powrócić do codziennych zajęć. Miejscowe niewielkie zaczerwienienie widoczne jest zwykle przez niecałą godzinę, a nigdy dłużej niż 24 godziny. Pełny efekt zabiegu ujawnia się stopniowo przez kilka miesięcy; można oczekiwać, że utrzyma się on przez rok do trzech lat. Czas ten jest zmienny u różnych pacjentów. Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego, należy się spodziewać, że z biegiem czasu jego efekty będą zanikać. Można wówczas zabieg powtórzyć.

Sculptra

SCULPTRA to preparat do wstrzyknięć o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość skóry, zapewniając wypełnienie konturów twarzy i efekt odmłodzenia. Spłycenia zmarszczek dokonuje się za pomocą iniekcji bardzo cienką igłą lub miękka kaniulą. Preparat w postaci zawiesiny wprowadzony zostaje podskórnie. Znajdujący się w nim kwas polimlekowy pobudza produkcję kolagenu, co jest znacząco różnym sposobem od innych preparatów odmładzających, które napinały zazwyczaj zmarszczki. Pożądany efekt wymaga stosunkowo dużej ilości nakłuć, dlatego można zastosować miejscowe znieczulenie maścią Emla. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłuć mogą przejściowo pojawić się zaczerwienia, wybroczyny lub niewielki obrzęk. Objawy te ustępują po 1–2 tygodniach.

Sculptra działa powoli, ale za to bardzo skutecznie i długotrwale. Na spłycenie zmarszczek i bruzd należy poczekać kilka tygodni. W tym czasie zalecane jest powtórzenie – w odstępach sześciu tygodni – zabiegu w celu przebycia całej kuracji.

Wskazania do zastosowania zabiegu Sculptra:

 • cienka i pomarszczona skóra twarzy oraz innych partii ciała
 • głębokie fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki między nosem i ustami
 • zapadnięte, zwiotczałe policzki
 • zmarszczki na policzkach
 • zmarszczki na podbródku
 • zmarszczki okolic kości policzkowych
 • bruzdy w kącikach ust,
 • zmarszczki „marionetkowe”

Efekt: około 2 lata.

Botoks

Zabieg wykorzystujący Botoks jest niezwykle bezpieczny, prosty a jego skuteczność w minimalizowaniu zmarszczek jest znakomita, przy czym powinien być zawsze wykonywany przez odpowiednio przygotowanego lekarza. Botoks (bądź też toksyna botulinowa) wstrzykiwany jest w niewielkich ilościach w mięśnie odpowiadające za pojawianie się zmarszczek, co skutkuje ich rozluźnieniem bez wpływu na funkcjonowanie otaczającej tkanki mięśniowej. Efektami wykorzystania botoksu jest redukcja zmarszczek, przywrócenie młodszego wyglądu twarzy oraz jej odprężenie bez zmiany mimiki i naturalnego wyrazu.

Botoks wstrzykuje się do mięśni z użyciem jednorazowej strzykawki z niezwykle cienką igłą. Dolegliwości bólowe są minimalne, dlatego też nie jest konieczne stosowanie miejscowego znieczulenia, a od razu po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Czas trwania zabiegu to ok. 15 minut, natomiast zależy to od ilości wygładzanych zmarszczek. Pierwsze efekty jakie daje botoks widoczne są już po 2, 3 dniach, natomiast najlepsze rezultaty widoczne są po ok. 2 tygodniach. Efekty pierwszego zabiegu widoczne są przez 3 – 6 miesięcy, po czym zaleca się jego powtórzenie, przy czym drugi i kolejny zabieg pozwala na utrzymanie rezultatów przez 9 do nawet 12 miesięcy. Botoks wykorzystuje się także w leczeniu nadpotliwości – szczegóły zawiera nasz cennik.

Zabieg umożliwia usunięcie bądź redukcję:

 • zmarszczek wokół oczu (kurzych łapek, dolnej powieki)
 • poprzecznych i pionowych zmarszczek czoła
 • zmarszczek szyi
 • zmarszczek nad górną wargą
 • Możliwe jest także podniesienie opadających kącików ust.

Restylane

RESTYLANE jest linią ekskluzywnych, naturalnych wypełniaczy, umożliwiających kompleksową korektę skóry twarzy. RESTYLANE jest jedynym kwasem hialuronowym, który dzięki specjalnemu sposobowi stabilizacji utrzymuje się najdłużej w organizmie. Przywraca skórze objętość, sprawia, że rysy twarzy stają się delikatne, a twarz nabiera pogodnego wyrazu. Zabiegi preparatami Restylane polegają na iniekcji krystalicznego żelu w miejsca wymagające rewitalizacji. Wstrzyknięty kwas wiąże wodę, pozostaje w miejscu wstrzyknięcia i na wiele miesięcy, wypełnia zmarszczki lub zagłębienia skóry. Efekt działania preparatów jest długotrwały (6-18 miesięcy), ale nie permanentny. Długość utrzymywania się efektu jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak: wiek, typ skóry, styl życia i aktywność. Rezultat jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu preparatu Restylane. Sam zabieg trwa około 30 minut, jest niemal bezbolesny, Przy zabiegach bardziej bolesnych stosowane jest znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu kwasem hialuronowym mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, mijające po około 2 dniach.

RESTYLANE PERLANE

Restylane Perlane wskazany jest do korekcji głębszych zmarszczek, na przykład bruzd nosowo-wargowych, stanowi doskonałe narzędzie kształtowania konturu twarzy i zapewnia mały lub umiarkowany poziom konturowania policzków lub obszaru brwi, wypełnia i uwydatnia wargi, podnosi opadające kąciki ust. Podawany jest do głębokiej warstwy skóry właściwej lub powierzchniowej warstwy tkanki podskórnej, czyli nieco głębiej niż inne materiały Restylane. Restylane Perlane Lidocaine może być stosowany jako alternatywa stosowana u pacjentów, którym zależy na komforcie w trakcie trwania zabiegu.

RESTYLANE VITAL 

Restylane Vital (hydrobalans) to nowa klasa kwasu hialuronowego stymulującego skórę do produkcji własnego kolagenu, gwarantującego właściwy poziom nawodnienia skóry, jej elastyczność i napięcie, jednocześnie zapewniając świeżość i witalność. Można dzięki niemu łatwo zwalczyć efekt wieloletniego działania słońca i starzenia się skóry. Restylane Vital polecany jest jako zabieg nawilżający dla skóry suchej, odświeżający i zwiększający napięcie skóry tłustej, jako zabieg odmładzający dla skóry z oznakami zwiotczenia i starzenia oraz jako zabieg rewitalizujący polecany dla każdego rodzaju skóry z oznakami zmęczenia i stresu. Przeznaczony jest głównie dla dojrzałej, cieńszej skóry wymagającej dyskretnego efektu odmłodzenia, ale również obszarów z cienka skórą, na przykład szyi, dekoltu i grzbietu dłoni.

Zabiegi Restylane Vital należy wykonywać w seriach. Poleca się 2-4 zabiegi przeprowadzone w odstępach 2-5 tygodniowych Przed zabiegiem skórę można znieczulić kremem Emla. Po zabiegu, u niektórych pacjentek mogą pojawić się niewielkie grudki, które po 1-2 dniach znikają. Całkowity efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry najlepiej widoczny jest po kilku zabiegach.

RESTYLANE VITAL LIGHT

Restylane Vital™ Light przeznaczony jest do rewitalizacji skóry, szczególnie w obszarach mających opinię „trudnych do poprawy”: wrażliwej skóry wokół oczu, delikatnej okolicy ust, cienkiej skóry twarzy, wrażliwej skóry dekoltu. Do osiągnięcia spektakularnego, długotrwałego efektu, zaleca się co najmniej 3 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych. Cykl zabiegów można powtarzać co 3-4 miesiące.

RESTYLANE SUBQ 

Restylane SubQ został opracowany specjalnie do objętościowego konturowania rysów twarzy. Preparat służy przede wszystkim do wypełniania policzków, podbródka oraz do przywracania harmonijnych rysów twarzy. Działa jak delikatny lifting - spowalnia procesy starzenia, uwydatnia policzki i jednocześnie przywraca napięcie skóry twarzy. Wstrzykiwany jest głęboko w celu dodania objętości, co wspiera leżącą wyżej tkankę zapewniając twarzy pełność i przywracając symetrię. Opisywana terapia jest idealna dla pacjentek oczekujących bardziej wyrazistych rysów twarzy lub pacjentek z niewyrównaną lub asymetryczną twarzą.

Regeneris PRP

REGENERIS to program polegający na tworzeniu osocza bogatopłytkowego z twojej własnej krwi. Regeneris dzięki zawartości komórek macierzystych i własnym czynnikom wzrostu powoduje regenerację komórek Twojej skóry. Substancja od wielu lat stosowana jest z powodzeniem w chirurgii, stomatologii i ortopedii. Z efektów zabiegu mogą się cieszyć pacjenci najlepszych klinik na całym świecie. Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest z krwi pacjenta po krótkiej obróbce. Podawanie Regeneris w zmarszczki uruchamia proces wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Przyśpiesza również regeneracje tkanek, wspomaga tworzenie nowych naczyń krwionośnych, stymuluje i regeneruje owłosioną skórę głowy. Zabieg Regeneris występuje w trzech wersjach. W zależności od tego, jaki efekt leczniczy chcemy uzyskać, stosuje się różne sposoby podania uzyskanego eliksiru:

 • mezoterapię (zastrzyki śródskórne) – 4 zabiegi co dwa tygodnie
 • wypełnienie (wstrzyknięcia wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki) – 2 zabiegi co 3 tygodnie
 • maskę komórkową – pojedynczy zabieg 

Zastosowanie Regeneris:

 • policzki
 • fałdy nosowo-wargowe
 • okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki
 • usta, podbródek, czoło
 • fałdy na szyi i karku
 • dekolt
 • dłonie
 • wypełnianie blizn po trądziku
 • łysienie typu męskiego

Hydrolift

Nici hialuronowe (hydrolift) to rewolucyjny sposób wprowadzania w skórę dotychczas stosowanego kwasu hialuronowego. Wypełniacz wprowadza się w ściśle określonych miejscach, podobnie jak złote nici, co powoduje zmniejszenie opadania skóry i modeluje rysy całej twarzy. Tym sposobem podnosimy brwi i liftujemy górną powiekę, podnosimy opadające policzki i owal twarzy, zmniejszamy głębokość bruzd nosowych i zmarszczek marionetki. W czasie jednego zabiegu, uzyskujemy poprawę wyglądu całej twarzy!

Wszczepienie nici hialuronowych to zabieg całkowicie nieinwazyjny. Wprowadzany mikrokaniulą preparat zawiera środki, które niwelują ból. Cały zabieg trwa ok. 20 – 30 minut. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu: policzki wypełniają się, owal twarzy podnosi się i ujędrnia. Umiejętnie wykonany zabieg ma dwukierunkowe działanie - prawidłowo wszczepione nici liftingują poddany zabiegowi obszar, a kwas hialuronowy nawilża, ujędrnia i rewitalizuje skórę. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i zaczerwienienie, które zanikają po kilku godzinach.

Zabieg umożliwia:

 • likwidację tzw. chomików
 • wyszczuplenie twarzy
 • zaokrąglenie policzków
 • uniesienie kącika ust
 • uniesienie kącika oka
 • uniesienie brwi

Efekt: do 12 miesięcy.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 Służy do odmładzania twarzy, rąk i dekoltu oraz do usuwania blizenek potrądzikowych. Laser ten emituje wiązkę CO2. Słowo frakcyjny oznacza, że zabiegowi są poddawane mikro strefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone i one właśnie przyspieszają szybką odnowę stref zniszczonych. Używanie lasera frakcyjnego oferuje zarówno poprawę struktury skóry pod kątem tekstury, pigmentacji, rozszerzonych porów, jak też zapewnia pobudzenie komórek /fibroblasty/ skóry właściwej do tworzenia nowych struktur kolagenu, wywołując proces remodelowania kolagenu.

Proces pozabiegowy różni się w zależności od wybranych ustawień, zarówno pod względem ilości otworków na cm2, pod względem mocy i czasu trwania impulsu. Im większa moc impulsu, im większa ilość otworków na cm2, im dłuższy czas trwania impulsu, tym większa inwazja, większy stan zapalny dłuższy proces gojenia ale i lepsze efekty końcowe. W zależności od stanu skóry, właściwości skóry, możliwości pacjenta, co do eliminacji z życia codziennego dobieramy określone parametry impulsu.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zaraz po zabiegu widoczne jest zaczerwienie, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Czasami może wystąpić obrzęk. W czasie 2 - 3 godziny po zabiegu pacjent odczuwa ból jak po oparzeniu. Należy wtedy robić zimne okłady i stosować krem kojący . Po zniknięciu rumienia skóra przybiera brązowy kolor, a pacjent może już stosować makijaż i powrócić do normalnej pracy. Następuje to ok 5-6 dni po zabiegu. Ale trzeba liczyć około tydzień na dojście skóry do normy. Średnio 6-7 dni po zabiegu skóra wygląda normalnie, ewentualnie jest minimalnie zarumieniona w zależności od mocy impulsu wyjściowego.

Po zabiegu frakcyjnym widoczne pozytywne efekty powierzchowne /zmiana tekstury skóry, kolor, szorstkość i zwężenie porów/ pojawiają się szybko, zaraz po zejściu obrzęku i złuszczeniu naskórka od 5-14 dni w zależności od użytych parametrów, a na remodeling kolagenu należy poczekać od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując 2 zabiegi w odstępach 6-8 tygodni.

Wskazania do zabiegu :

 • Skóra zniszczona przez słońce /plamy piegi, znamiona soczewicowate/
 • Małe i średnie zmarszczki
 • Nieprawidłowa tekstura skóry /skóra szorstka, matowa, rozszerzone pory, brak napięcia/
 • Blizny potrądzikowe głównie w zakresie twarzy

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek. Jest to nieinwazyjny sposób likwidowania niechcianych naczyń, pajączków czy innych zmian naczyniowych wiązką światła lasera, która jest pochłaniana przez hemoglobinę, przez co krew „ścina się” i niszczy ściany naczynia krwionośnego. Następnie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Dla usunięcia wszystkich zmian naczyniowych potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Efekty zabiegu są natychmiastowe, zwłaszcza na twarzy. Na nogach po zabiegu pozostaje zwykle zaczerwienienie, które wycofuje się około miesiąc czasu.

Wyszczuplanie Ultracontour

ULTRACONTOUR to innowacyjna bardzo skuteczna, bezbolesna, bezpieczna metoda nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg tym urządzeniem polega na selektywnej eliminacji komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych fal ultradźwiękowych nie naruszając otaczających tkanek, naczyń krwionośnych i nerwów. Metoda ta jest przeznaczona jest dla osób z otyłością miejscową, ponieważ redukuje tkankę tłuszczową w miejscach, w których trudno się jej pozbyć ((np. brzuch, uda, biodra, ramiona, łydki, pośladki). Nie jest natomiast metodą leczenia nadwagi ogólnej.

NOWOŚĆ - już teraz dostępna glowica do usuwania Cellulitu.

Zabieg składa się z dwóch części i trwa około godziny. Pierwsza część obejmuje lokalne uszkodzenie błon komórek tłuszczowych, a następnie uwalnianie tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Druga część stanowi drenaż limfatyczny, czyli odprowadzenie płynów z przestrzeni międzykomórkowej do układu limfatycznego. Wykonuje się go za pomocą 6 głowic ultradźwiękowych pracujących sekwencyjnie. Każda seria zabiegów poprzedzona jest konsultacją lekarską. Zaleca się wykonanie 6 podstawowych zabiegów w odstępie 3-10 dni pomiędzy jednym, a drugim zabiegiem. Jednego dnia można wykonać do 3 zabiegów na różnych obszarach ciała. 

IRF

Radiofrekwencja (IRF) to przekazywanie energii przy pomocy fal radiowych.

Urządzenie IRF zapewnia głęboki efekt cieplny na skórze właściwej co prowadzi do kurczenia się kolagenu i aktywacji fibroblastów. Efektem jest produkcja nowego kolagenu. Mechanizm ten zapewnia poprawę kondycji skóry, zmniejszenie zmarszczek, zwiększenie napięcia skóry jak również bierze udział w skutecznej redukcji cellulitu i miejscowego nagromadzenia tłuszczu. 

Największą zaletą urządzenia jest wykonywanie zabiegów bez żadnych objawów ubocznych, bez okresu rekonwalescencji, bez konieczności przygotowania do zabiegu. Sam zabieg polegający na masażu wybranych okolic ciała specjalna głowicą, zwłaszcza w okolicy twarzy daje przyjemne uczucie ciepła i rozluźnienia. Trwa od 20-60 minut w zależności od leczonej powierzchni. Jest całkowicie bezbolesny (odczucie ciepła/gorąca).

Częstotliwość oraz ilość zabiegów jest uzależniona od indywidualnych wskazań. Standardowe zalecenia to seria 4 -8 zabiegów wykonywanych w odstępach 7 do 14 dni. Widoczne efekty można zaobserwować już po kilku dniach od zabiegu. Każdy kolejny zabieg zwiększa efekt poprzedniego.

Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system służący do:

 • niechirurgicznego modelowania sylwetki
 • redukcji cellulitu
 • redukcji zmarszczek
 • ujędrniania i napinania skóry

LDM

LDM-MED to najnowocześniejszy sprzęt do ujędrniania, usuwania zmarszczek, liftingu przebarwień i cellulitu. Aparat wykorzystuje technologię LDM ( miejscowy dynamiczny mikromasaż) oraz kombinację fal 3 i 10 oraz 1 i 3 MHz.

LDM jest nową metoda terapeutyczną, znacząco różniącą się od konwencjonalnych ultradźwięków. Technologia ta wykorzystuje dwie fale ultradźwiękowe o różnych częstotliwościach, z szybkim ich przełączaniem. Zastosowanie różnych częstotliwości ultradźwięków umożliwia dobór głębokości działania w zależności od problemu skóry.

Działanie ultradźwięków w tkankach wywołuje silny efekt mechaniczny wywołany gwałtownymi zmianami ciśnienia. Prowadzi to do przyspieszenia procesów dyfuzji, poprawę metabolizmu oraz wzrost przepuszczalności błon komórkowych. Taki mikro-masaż może aktywować fibroblasty co daje widoczny efekt w postaci poprawy struktury, zwiększenia elastyczności i napięcia skóry. Energia ultradźwięków może również prowadzić do zmian chemicznych w tkankach. Należą do nich zmiany w wiązaniach krzyżowych w obrębie kolagenu i efekty w macierzy międzykomórkowej (np. zmiana pH).

Wykonywane zabiegi:

 • ujędrnianie skóry
 • redukcja zmarszczek
 • odmładzanie skóry
 • redukcja blizn
 • leczenie zmian trądzikowych
 • zmniejszanie porów
 • lifting
 • redukcja cellulitu
 • redukcja rozstępów

Miracle Wave

MIRACLE WAVE to niezwykle zaawansowane urządzenie sterowane mikroprocesorem wykorzystujące mikroprądy oraz pokryte srebrem rękawice (przewodniki mikroprądów) do pielęgnacji skóry w szerokim zakresie i to na poziomie komórkowym.

Unikalną cechą systemu pielęgnacyjnego Miracle Wave jest wykorzystanie do przeprowadzenia zabiegu pary rękawiczek z wszytymi nićmi srebra. Srebrne rękawiczki służą jako przewodnik mikroprądów podczas zabiegu pielęgnacyjnego. Włókna użyte w rękawiczkach zawierają czyste srebro w celu uniknięcia reakcji alergicznych skóry. Ponadto ma właściwości antybakteryjne oraz wiele innych zalet.

Co potrafi system pielęgnacji Miracle Wave?

 • znacznie redukuje zmarszczki powstałe na twarzy
 • poprawia napięcie skóry
 • dodaje skórze blasku i świetlistości
 • redukuje wielkość porów
 • pomaga osiągnąć młodszy i zdrowszy wygląd

Mezoterapia

Zabieg Mezoterapii stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie, małych dawek substancji leczniczych, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub wymagające korekcji estetycznej. Do zabiegu mezoterapii wykorzystuje się roztwory, zwane koktajlami, które są mieszanką substancji rewitalizujących i regenerujących. Aktywne składniki są odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Są to witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelmenty, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp.

Zabiegi te wykonuje tylko lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Zabieg nie jest mocno uciążliwy choć bolesny. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. W miejscach iniekcji pozostają małe pęcherzyki, może im towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach do 2-3 dni w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Mezoterapia może być traktowana jako samoistny zabieg lub jako uzupełnienie innych metod leczniczych takich jak np. leczenie farmakologiczne, peelingi, masaże.

Mezoterapia przynosi widoczną i szybką poprawę kondycji skóry i włosów. Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 7-10 dniowych, a następnie w celu "przypomnienia" dawka aplikowana jest co 21 dni ( okres całej terapii to ok. 3 miesiące), 

Zabiegi mogą być stosowane na:

 • ciało (szyja, dekolt, dłonie, brzuch, pośladki, uda)
 • twarz (kurze łapki, pojedyncze zmarszczki, rewitalizacja całej skóry)
 • włosy (skóra owłosiona głowy)

Lipoliza iniekcyjna

LIPOLIZA INIEKCYJNA to bezoperacyjna metoda medycyny estetycznej umożliwiająca eliminację niewielkich oraz nagromadzonych miejscowo ilości tłuszczu. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu pod nazwą fosfatydylocholina. Po zastosowaniu maści znieczulającej preparat jest wstrzykiwany za pomocą cienkich specjalnych igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek powodując rozerwanie błony komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteidami jest transportowana do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, a następnie zostają wydalone z organizmu za pomocą układu limfatycznego, pokarmowego i wątroby. Po zabiegu pojawia się nieco bolesny obrzęk, zaczerwienienie, czasem swędzenie. Jednak wszystkie następstwa wykonania lipolizy ustępują już po kilku dniach.

Liczba zabiegów zależy przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. Zabieg lipolizy trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i powinien być powtarzany w odstępach od 3 do 6 tygodni minimum dwa do czterech razy.

Peeling medyczny

Peeling medyczny jest najczęściej wykonywanym zabiegiem dermatologii estetycznej. Polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka stymulując odnowę komórek i remodeling skóry właściwej. Pomaga usuwać defekty kosmetyczne, leczyć niektóre schorzenia skóry, minimalizować efekty starzenia się. Nawilża, rozjaśnia skórę, poprawia jej jędrność, zwęża pory, zmniejsza wydzielanie serum, wygładza zmarszczki. Niektóre peelingi zawierają dodatkowe substancje czynne współdziałające z zawartymi w nich kwasami.

Pojedynczy zabieg ma charakter „odświeżający” wygląd skóry. Pełny efekt przynosi 6-8 zabiegów złuszczających dobranych przez lekarza dermatologa stosownie do problemu .

Przygotowanie do zabiegu:

Zalecana jest konsultacja dermatologa na ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem serii zabiegów. Służy ona nie tylko dobraniu rodzaju peelingu ale też planowemu przygotowaniu skóry do zabiegu niskim stężeniem kwasów co poprawia tolerancję peelingu. Może pojawić się konieczność włączenia profilaktycznego leczenia dermatologicznego przed, w trakcie i po peelingu. Zabieg ma też swoje przeciwwskazania, które uwzględnia wykonujący zabieg lekarz.

Planując peeling nie wolno się opalać ani korzystać z solarium.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu obowiązuje ochrona przeciwsłoneczna, mycie skóry neutralnym mydłem, stosowanie kremów łagodzących, nawilżających.

Stosowanie wyższych stężeń kwasów może wywoływać efekty uboczne w postaci silniejszego niż zwykle rumienia i złuszczania. Rekompensatą są zwykle efekty końcowe.

RODZAJE PEELINGÓW (wskazania)

Glikolowy 40,70%

Najbardziej polecany do skóry starzejącej się. Likwiduje lub spłyca drobne zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry. Pomaga też wygładzać blizny, zmniejsza wydzielanie łoju.

Pirogronowy

Wskazany w terapii trądziku, łojotoku. Zmniejsza wydzielanie sebum, działa przeciwbakteryjnie.

Migdałowy

Do skóry wrażliwej, także z trądzikiem różowatym, rumieniem. Można go wykonywać w lecie.

Jessner

Mieszanka kwasów. Przygotowanie do peelingu TCA, przebarwienia. Fotostarzenie. 

TCA 25,40%

Plamy soczewicowate, starcze, rogowacenie słoneczne foto-i chronostarzenie. 

Yelow peel

Likwidacja przebarwień i blizn potrądzikowych. Wygładzanie drobnych zmarszczek również poprzez odnowę kolagenu i włókien elastyny.

Kuracja specjalna - Dermelan, Cosmelan

Najskuteczniejsza dostępna terapia służąca do likwidacji plam barwnikowych o podłożu hormonalnym. Zawiera sprawdzoną mieszankę składników rozjaśniających przebarwienia. Efekty widać już pod koniec pierwszego tygodnia leczenia ale cała terapia trwa około 3 miesiące. Jest połączeniem zabiegu i gabinecie lekarskim i kuracji domowej oraz wizyt kontrolnych. Cena obejmuje całość trwającej 1-3 miesiące kuracji (zabieg+ krem do pielęgnacji domowej)

Ginekologia estetyczna

Preparat Desirial + - usieciowany NaHa

Do stosowania u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym lub menopauzalnym z predyspozycją do lub wyraźnymi objawami umiarkowanej lub cieżkiej hipotrofii warg sromowych większych. Przywrócenie prawidłowej objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego poprzez podanie usieciowanego NaHa we wstrzyknięciu podskórnym.

cel:

 • przywrócenie prawidłowej objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego
 • nawodnienie skóry i przywrócenie jej prawidłowego napięcia
 • pobudzenie fibroplastów poprzez mechaniczny efekt wypełnienia, wywołujący neosyntezę kolagenu

Dawka preparatu: według uznania lekarza w zależności od poszczególnych przypadków. Zazwyczaj podaj się dawkę wynoszącą 2-3 ml na wargę sromową w celu uzyskania odpowiedniej objętości umożliwiającej przywrócenie ochrony sromu.

Preparat Desirial - usieciowany NaHa

Do stosowania u kobiet w wieku rozrodczym lubokołomenopauzalnym menopauzalnym z odwodnieniem okolic sromu, któremu towarzyszy - lub nie - suchość, i/lub z nadwrażliwością/podrażnieniem sromu. Przywrócenie prawidłowego odżywienia tkanki. Poprzez podanie NaHa we wstrzyknięciu śród skórnym do warg sromowych większych i warg sromowych mniejszych.

cel:

 • nawodnienie skóry i przywrócenie jej prawidłowego napięcia w wyniku higroskopijnego działania kwasu hialuronowego podawanego we wstrzyknięciu
 • pobudzenie fibroplastów poprzez mechaniczny efekt wypełnienia, wywołujący neosyntezę kolagenu

Dawka preparatu: 1 ml na każdą stronę; należy dostosować w zależności od stopnia odwodnienia.

Podanie kwasu hialuronowego, tj. preparatu Desirial +, we wstrzyknięciu staje się coraz częściej preferowanym rozwiązaniem: Wyniki zabiegu spełniają oczekiwania pacjentki od pierwszego tygodnia po podaniu wstrzyknięcia. Dlatego też podanie kwasu hialuronowego we wstrzyknięciu pozwala uniknąć poważnego zabiegu wypełniania chorobowo zmienionych miejsc tkanką tłuszczową, a także związanych z nim zagrożeń i działań niepożądanych. Ponadto w celu podania preparatu można stosować cieńsze kaniule, co powoduje mniejszy uraz.

Umów wizytę

Proszę wpisz sugerowaną datę wizyty. Poinformujemy Cię mailem o wolnych terminach.

5 + 12 = ?

Troszczymy się o Twoje zdrowie

Spojrzenie na zabiegi medycyny estetycznej zaczyna się diametralnie zmieniać w przeciągu ostatnich lat. Plastyka brzucha i piersi, laserowe usuwanie żylaków, usuwanie blizn i znamion, czy też liposukcja przestają być postrzegane jako fanaberia.

hot clinicPowoli dostrzega się w tych zabiegach czynności pozwalające na podniesienie komfortu życia. Podany w odpowiedniej ilości botoks, wymodelowanie sylwetki, eliminacja szpecących znamion poprawiają samopoczucie i zwiększają pewność siebie.

W naszej klinice chętnie tłumaczymy istotę zabiegów. Zależy nam na świadomie podejmowanych decyzjach.

więcej...

 

Newsletter

Kontakt z nami

mapKatowice, ul. Panewnicka 5

map32 782 07 02